Oto kilka najczęściej odwiedzanych miejsc na Plener Ślubny w okolicy Tarnobrzega i Sandomierza.

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Kompleks zamkowy z przylegającym ogrodem. Wejście płatne. Nie wymaga wcześniejszej rezerwacji ale sugerujemy kontakt telefoniczny do recepcji zamku przed plenerem czy na terenie obiektu nie jest zaplanowana zamknięta impreza okolicznościowa.
Możliwość wykonania sesji na zewnątrz oraz na dziedzińcu zamku a także za dodatkową opłatą w kasie zamku, w jego komnatach.
Link do strony www zamku.
Dojazd Google maps.


Pałac w Kurozwękach

Możliwość wykonania sesji w środku pałacu oraz w jego zewnętrznym ogrodzie.
Sesje plenerowe są płatne w kasie pałacu i wymagają wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (dzień i godzina).
Link do strony www pałacu.
Dojazd Google maps.


Sandomierz – Stare Miasto

Malownicza sandomierska starówka ochrzczona „Małym Rzymem”. Mnóstwo wyjątkowych zabytków, trochę zieleni, kameralne kawiarnie i staromiejski klimat królewskiego miasta. Miasto jest oblegane przez turystów więc trzeba się liczyć z osobami postronnymi w kadrach w niektórych miejscach. Zalecane wyposażenie się w wygodne obuwie ze względu na zabytkowe brukowane ulice. Kto wie, może akurat spotkamy tu ekipę TV i samego Ojca Mateusza?
Strona www miasta.
Dojazd Google maps. Link prowadzi na parking pod Katedrą.


Winnice pod Sandomierzem

Przepiękne widoki na osłonecznione wzgórza pod Sandomierzem. Sady, winnice, zachód słońca. Ten plener zalecamy spędzić z kieliszkiem dobrego wina w ręku.
Wymagany kontakt telefoniczny z właścicielem i umówienie się na plener.
Wstęp płatny – dawniej prowadzący winnicę prosił by kupić u niego butelkę wina.
Fanpage winnicy.
Dojazd Google Maps. Link prowadzi do gospodarstwa winnicy, dojazd na samą winnicę jest troszkę dalej.


Jezioro Tarnobrzeskie

Plener ślubny z widokiem na wodę, naturę i żaglówki. Do dyspozycji najdłuższa w południowej Polsce plaża, z której uroków najlepiej korzystać po sezonie lub późnym wieczorem (plażowicze w kadrze).
Szczególnym miejscem nad Jeziorem Tarnobrzeskim jest keja z dwoma pomostami i licznymi łodziami. Wstęp nad jezioro jest w godzinach popołudniowych bezpłatny. Wejście na keję jest płatne u administratora Stanicy Wodniackiej. W trakcie złotej godziny od strony tyrolki można wykonać piękne ujęcia z widokiem na całe jezioro i zachodzące słońce.
Strona www Jeziora Tarnobrzeskiego.
Dojazd Google maps.


Skansen w Kolbuszowej

Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej czyli sesja plenerowa w stylu rustykalnym / boho. Dużo zieleni, dwie osady ze starymi chatami i wiatrakami, piękne naturalne polne kwiaty (jak u babci w ogródku) i malowniczy staw z młynem. Do tego wiele alejek, mostków itp. Urocze miejsce z dala od tłumów gapiów. Obowiązuje zakup biletu wstępu do muzeum dla każdej osoby. Kasa jest na miejscu ale otwarta jest tylko do godziny 17.00 więc jeśli chcecie wejść na plener np od 18.00 trzeba bilety kupić online. Obecnie w Skansenie nagrywany jest serial Netflix „1670” co wyłącza sporą część miejscówek.
Strona www Muzeum.
Dojazd Google maps.


Ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe

Częściowo odrestaurowane ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Klimat rodem z okresu potopu szwedzkiego. Dla miłośników surowego klimatu oraz pięknego światła przenikającego duże otwarte przestrzenie. Wejście na plener płatne w kasie obiektu na miejscu.
Strona www Zamku.
Dojazd Google Maps.


Jak wykonujemy Plenery Ślubne

  • Plenery ślubne w innym dniu niż wesele wykonujemy zawsze w tygodniu tj w dniach od poniedziałku do czwartku. Weekendy mamy zajęte na reportaże ślubne. Sesje plenerowe na zewnątrz realizujemy do końca października. W okresie późniejszym tj do wiosny zostają nam obiekty zadaszone.
  • Na plener ślubny umawiamy się z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem i jest to rezerwacja wstępna. Termin potwierdzamy na dzień przed zaplanowaną realizacją. Jest to spowodowane przede wszystkim prognozą pogody. Nie realizujemy sesji plenerowych gdy pada deszcz ani bezpośrednio po opadach. Bardzo często na sesjach trzeba wejść w trawę lub inne miejsce które gdy jest mokro zniszczy suknię ślubną i obuwie. Może się zdarzyć że sesję trzeba przełożyć nawet w dzień jej realizacji bo do południa było piękne słońce a nagle rozpętała się letnia burza. Wówczas razem szukamy innego wolnego terminu.
  • Sesja plenerowa fotograficzna trwa średnio od 1h do 2h. Sesja fotograficzna i filmowana od 1,5h do nawet 3h. Zalecamy by plenery wykonywać w jednej miejscówce gdyż do czasów realizacji wliczone są ewentualne przejazdy. Ze względu na oświetlenie plenery wykonujemy późnym popołudniem (tak by załapać się na zachód słońca) lub ewentualnie z rana (np na jesieni).
  • Część miejscówek na zrobienie pleneru jest darmowa a inne obiekty pobierają opłaty od Pary Młodej za możliwość wykonania na ich terenie sesji. To Was Kochani będziemy prosić o to byście ustalili z wybranym miejscem dostępność terminów i możliwość jej wykonania jeśli zachodzi taka potrzeba. Wszelkie opłaty wejściowe spoczywają na Parze Młodej.
  • Na plener można zabrać dodatkowe gadżety które chcecie by były na zdjęciach lub filmie. Np świeży bukiet kwiatów, wianek na głowę, długi welon, kieliszki i butelkę szampana, okulary, race z kolorym dymem, zimne ognie itp. Wszystko zależy od Waszej inwencji i wyobraźni. Warto zabrać ze sobą również ubrania na przebranie i wygodne obuwie.
  • Jeśli macie inne ciekawe miejsce na plener ślubny, chętnie je poznamy. Do 50 km od Tarnobrzega nie doliczamy kosztów dojazdu na sesje plenerowe. Powyżej tej odległości plenery wyceniamy osobno.
    Z powodu pełnego obłożenia imprezami weselnymi sesje plenerowe w górach, nad morzem, za granicą i inne wymagające kilkudniowego wyjazdu realizujemy poza sezonem ślubnym.